Nekáva vychází z velmi populárního nápoje Caffè d’orzo (Orzo coffee) rozšířeného především v jižní Evropě a zejména pak v „Mecce kávy“- Itálii. Udává se, že až 30% Italů si oblíbilo Caffè d’orzo pro každodenní pravidelné popíjení šálku espressa.

Věříme, že společenský význam popíjení espressa daleko přesahuje pouze hranice Itálie. V Itálii se považuje za společenský přestupek odmítnutí pozvání k posezení u šálku espressa. Orzo coffee je v Itálii v nabídce více než 80% kaváren a restaurací. Není tedy problém přijmout pozvání a posedět s přáteli či obchodními partnery u šálku espressa. Tak ochutnejte…

Pro koho je Nekáva určena?

 • Pro všechny, kteří mají intoleranci na kofein
 • Pro milovníky „klasické“ kávy, kteří rádi „naředí“ svou denní dávku kofeinu
 • Pro všechny kdo nechtějí dopřát svému tělu kofein ihned po ránu či před spaním
 • Pro všechny příznivce zdravého životního stylu
 • Pro těhotné a kojící matky či děti
 • Pro všechny, kteří si chtějí dopřát pohodové chvíle a vychutnat si chuť přirozeně bezkofeinového espressa

Věděli jste o ječmenu?

 • Nejstarší obilovina

  Ječmen je nejstarší obilovina na světě a již Hippokrates doporučoval ječmen pro jeho úžasné vlastnosti.

 • Nízký GI

  Ječmen je složen z přibližně 80% sacharidů a poskytuje tedy silné energetické povzbuzení, avšak disponuje velice nízkým glykemickým indexem.

 • Draslík a fosfor

  Ječmen díky obsahu fosforu napomáhá dobré funkci tělních buněk a tkání nervového systému. Díky draslíku udržuje také nervové impulsy v pohotovosti. Tento efekt následně ovlivňuje cévní systém.

 • Bílkoviny, minerály a vitamíny

  Ječmen obsahuje přibližně 10% složku bílkovin, minerálů a vitamínů skupiny B.

 • Vápník, hořčík a zinek

  Ječmen obsahuje vápník, hořčík a zinek. Tyto minerály následně posilují zuby či kosti a také podporují imunitní systém.

 • Ječmen schválen FDA jako obilovina prospívající srdci

  Rozpustná vláknina z potraviny jako součásti stravy s nízkým obsahem nasycených tuků a cholesterolu může snižovat riziko srdečního onemocnění

 • Udržuje normální hladinu cholesterolu

  Bylo prokázáno, že Ječné beta-glukany přispívají k udržení normální hladiny cholestorolu v krvi.

 • Prevence obezity

  Ječmen zajišťuje správný chod trávícího systému a může tak pomoci při prevenci obezity

 • Nízký obsah tuku

  Ječmen má přirozeně nízký obsah tuku s obsahem pouhých 1% lipidů.

 • Antioxidanty

  Ječmen je bohatý na antioxidanty a to především na vitamíny A a E.

Jak začal příběh Nekávy?

Na podzimní dovolené v Toskánsku v Itálii jsme s rodinou samozřejmě zavítali do skvělých kaváren a restaurací po celém regionu. V nabídce kávy nás zaujal produkt Caffè d’orzoNeváhali jsme a zeptali se obsluhy na tento nápoj. Trochu překvapená obsluha nám vysvětlila, že se jedná o „kávu“ z ječmene. Z jejich výrazu bylo možné odezírat jejich údiv, že Caffè d’orzo neznáme 🙂 Nejen s ohledem na naši zvědavost jsme si ho objednali a pro jistotu jsme se zeptali, zda-li neobahuje kofein, neboť manželka byla tou dobou v požehnaném stavu. Po sdělení, že se jedná o bezkofeinový nápoj jsme tedy potvrdili objednávku a přiobjednali také pro našeho 7-letého syna.

Po prvním doušku jsme měli pocit, že podobnou chuť jsme již pili. Manželka si vzpomněla na Caro a meltu z dob svého dětství. Ano, souhlasil jsem. Tato chuť se mi připadala podobná, avšak byla více intenzivnější a příjemnější. Intenzitu a sílu samozřejmě ovlivňuje forma přípravy „espressa“.

V tuto chvíli se urodila první úvaha, proč není možné tuto alternativu kávy nalézt v kavárnách a restauracích po celé České republice? Říkal jsem si, že i jako milovník kvalitní dobré kávy bych ocenil občas změnu. Během obchodních jednání po ceý den bych rád s dalším klientem již nepopíjel své „páté“ espresso a rád bych si objednal něco jiného. Čaj se samozřejmě nabízí, ale to není ten pravý pocit. Však víte o čem mluvím… 🙂

Věřím tedy, že již brzy se objeví tato skvělá alternativa kávy ve většině kvalitních kaváren i restauracích. Následně budu moci společně s celou svou rodinou vychutnat krásné chvíle u šálku espressa Orzo coffee.

Jan Žák
milující manžel, otec a neutuchající iniciátor

Napište nám

Pošlete nám zprávu a my se Vám ozveme co nejdříve.

Not readable? Change text. captcha txt
0